Kategoriler
Mobil

Webrazzi Mobil 2016

Bugün Webrazzi Mobil16 etkinliğindeydim. Gün boyunca devam eden etkinliğe yönelik izlenimlerim şöyle;

  • Mobil, Webrazzi e-Ticaret‘ten daha kalabalıktı. Her zaman olduğu gibi zamanlamaya dikkat edildi. Arda Kutsal sunuculuk işlerini ufak ufak ekibine bıramaya başladı.

 

  • TEB Dijital Bankacılık Direktörü Deniz Devrim Cengiz‘in “Mobilin Potansiyelini Ne Kadar Kullanıyoruz” sunumu çok çok keyifli geçti. Gerçekten çalışılmış bir sunumdu. Özellikle halkla yapılan röportajlar ve Infografik video’ları çok başarılıydı.

 

  • Daha önce bir yazımda değindiğim Mobile First girişimlerden Bisu‘nun patronu Ergin Üner‘i sunumdan sonra yakaladım ve Dash Button‘lar hakkında düşüncelerini sordum. Pek yakında devreye alacaklarmış. Bu sevindirici bir haber 🙂  Şu an günde 1.500 civarı sipariş almaya başlamışlar. Ergin Bey, her ortamda online to offline business’ın zorluklarından bahsediyor. Ve çok yorgun görünüyor. 1.500 sipariş 20 kişilik şirketi döndürebilecek bir rakam değil. Acilen büyük şehirlere yayılmalılar. Kendilerine başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.

 

  • BKM Express‘in standında QR ile Ödeme özelliğini kullandırmaya teşvik eden güzel bir sosyal sorumluluk kampanyası vardı. Panoda yer alan vakıflara ait QR kodlarını okutarak 5 TL tutarında bağış yapabiliyorsunuz. Ben 2 defa bağış yaptım. Bağışları yaptıktan sonra stand görevlisi yanıma gelerek 4 adet sinema bileti hediye etti. Beni bağış yapmaya teşvik eden BKM‘den eski dostum Hasan Demirtaş‘a teşekkür ediyorum 🙂

 

  • Eski Mekanist kurucularından Ali Servet Eyüboğlu‘nun Arda Kutsal ile birlikte yaptığı English Ninjas sunumu ise adeta Stand Up gibiydi. Ciddi güldük. 🙂 English Ninjas’ın iş modeli pek özel değildi. Kısaca “İngiliz hocalarla İngilizce pratiği yapmak” şekilde özetleyebilirim. Bu sunumda iş modelinden ziyade yapılan espriler hoşuma gitti.

 

  • UX Services‘in sahibi Barış Sarıalioğlu‘nun “2016 Mobil UI/UX Trendleri” isimli sunumu ise mükemmele yakındı. Barış Bey bu konuda 3-4 kitap yazmış. Bu kitapları mutlaka edinmek gerek. Sunumu slideshare’de paylaşacağını söyledi. Açıkçası heyacan içerisinde bekliyorum 🙂

Şimdilik benden bu kadar.

Sevgiyle kalın 🙂

Yahya

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir