Kategoriler
Diğer Yazılar

Merhaba 2019

2019 Hedeflerimi yazmadan önce eski notlarımı kurcalayarak 2017 ve 2018 yıllarına girerken neler yazdığımı okudum.

2017 bolca sıkıntı yaşadığım bir yıl oldu. Sıkıntıları atlatarak 2018’e girmenin verdiği huzurdan dolayı müteşekkir olduğumu belirtmişim. Birazda eski kırgınlıklarım / kızgınlıklarımdan dolayı serzenişlerimi yazmışım. Bu bağlamda hedef belirlemekten ziyade daha çok sinirlerimi boşalttığım ve temennilerimi paylaştığım bir sene başlangıç yazısı olmuş. 🙂

Bu sene -artık geçmişi bir kenara bırakarak- sadece geleceğe yönelik hedeflerime odaklanmaya karar verdim. Bu yazıyı okuyan sizlerle de ortak paydada buluşabileceğimiz hedeflerimi -bir bakıma tavsiyelerimi- paylaşıyorum.

  • 2019 yılı yazılım ve teknoloji üretimiyle geçecek. 2018 yılında başladığım DinamikCRM serüveni bu sene büyümeye devam edecek ve en az bir yazılım ürünü / hizmeti daha çıkarmaya odaklanacağım.
  • 2019 yılı bilgimi daha çok paylaştığım bir yıl olacak. Bilgiyi kendine saklamanın hiç bir faydası olmadığını gördüm. Bu nedenle 2018 sonunda ücretsiz bir Udemy eğitimi hazırladım. 2019’da yeni eğitimler hazırlayarak yayınlamaya devam edeceğim. Ve daha fazla blog yazacağım.
  • 2019 yılında haftada bir kitap okuma hedefimi koruyor olacağım. 2018 yılında yoğunluktan dolayı hedeflerimin çok altında kalarak sadece 82 kitap okuyabildim. Bu sene hedefi en az %50 aşacağım. Kitap tavsiyelerimi bazen buradan, çoğu zaman da Instagram hesabımdan yapıyorum. 
  • 2019 yılında detoks’a biraz daha fazla zaman ayıracağım. Ekonomi şöyle olacak, rakipler bunu yapacak, orada savaş var, burada kriz var meseleleri insanı ciddi bir çöküntüye uğratıyor. Adeta yaşama sevincin yok oluyor. Bu nedenle Twitter ve TV başta olmak üzere bir çok haber kaynağından uzaklaşıyorum. Her zaman olduğu gibi üretmeye ve kendimi daha çok geliştirmeye odaklanacağım. 
  • 2019 yılında Video içerik üretimine biraz daha yoğunlaşacağım. Webinarlar ve daha etkin Youtube kullanımım olacak. Bu nedenle sizlere bolca mesaj atacağım.

Yazının en başında paylaştığım üzere bunları sizlerle ortak hedeflerimiz olabileceği düşüncesiyle paylaşıyorum. Bu paylaştıklarım haricinde bireysel anlamda çok ciddi bir liste hazırladım ve listedeki tüm maddeleri tek tek gerçekleştireceğim.

Size de tavsiyem kesinlikle budur. Önce yazın ve daha sonra onları gerçekleştirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir