Kategoriler
Diğer Yazılar

Değerli bir arkadaşımdan Şavaş Sanatıyla ilgili alıntılar…

Aslında sadece arkadaşım demeyelim, hocam @nacikesener den…

Karşınıza çıkan saldırganı incelemeye, değerlendirmeye başladığınız anda sonuçla ilgilenmeye başlamışsınız demektir. Oysa sonuç henüz belirsizdir ve bilinmez.

Direnç egodur. Ego güç demektir. Direnmek mücadeleyi doğuracağı gibi, sonuç alabilmeniz ancak fiziksel gücünüzün yeterliliğine kalmıştır. Ya güçlü değilseniz?

SAVAS, farklı olmakla değil, öz ile ilgilenen bir savaş sanatıdır. Savaş sanatını bir biçime sokmamak yapılacak en doğru şeydir. Aksi halde farkında olmadan kendinizi sınırlarsınız. Bu sizi “sonuç alamaz” bir noktaya sürükler. Karşınıza saldırganın çıktığı an bu bir sorun ise çözümü basit olmalıdır. Çözüm; basit değilse çözüm değildir.

Gelmiş ve gelecek tüm eylemler zaten vardır ve bellidir. Şüphesiz anda olması gerektiği gibi olacaktır. Her ne yapıyorsanız yapın ama yapacaklarınıza düşünce ile müdahale edip gereksiz zihin oluşturmaya çalışarak yoldan ve andan çıkmayın. Bu noktada artık yapacağınız eylemlerin üzerinde düşünmüyorsunuz demektir. Bundan geriye artık sadece yapıyor olma haliniz kalır.

“Değerli bir arkadaşımdan Şavaş Sanatıyla ilgili alıntılar…” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir