Kategoriler
Call Center

CCR Çağrı Merkezi Teknoloji Zirvesi notlarım

30 Nisan perşembe günü CCR (Call Center Resources) firmasının düzenlediği Çağrı Merkezi Teknoloji Zirvesindeydim.


Öncelikle Türker Erkin, Oktay Kemal ve Utku Deriner‘i gönülden tebrik etmek lazım. 3 yıl gibi kısa bir sürede bir şirketi sıfırdan bu seviyelere getirebilmek gerçekten büyük bir başarı. Her zaman söylediğim gibi Oktay ve Utku bu işin bence en iyilerinden. Türker Bey ise çok başarılı bir CEO. Hal böyle iken sonuçlar ortada.

Tüm sektör neredeyse oradaydı. Bu vesileyle eski arkadaşlarımla görüşme fırsatını yakaladığım için ayrıca mutlu oldum.

Zirvede dikkatimi çeken bazı konuları sizlerle paylaşmak istiyorum.

20150430_092314
Zirve, şirketimizin (Callpex) Genel Müdürü Metin Tarakçı‘nin Teknolojiyi İyi Kullanmanın Faydaları başlıklı sunumuyla başladı.

Sunuma Egebank dönemine ait çok güzel ve eğlenceli bir anektodla başlayan Metin Bey, All-in-one çözümlerin öneminden bahsetti.

“Kötü teknoloji yoktur, Kötü hizmet sağlayıcı vardır” sözüyle ise bence güne damgayı vurdu.

original_aefd15169aaebd3f037b5ed672db6de1
Vodafone’dan Alper Alten’in Telekom Sektöründe Teknolojinin Kullanımı başlıklı sunumunda ise firmanın benimsediği IOT (Internet of Things) odaklı SenseServe stratejisi dikkatimi çekti.

Alper Bey; nesnelerin interneti, big data, omnichannel ve müşteri memnuniyeti sınırlarında dolaşan başarılı bir sunum yaptı. (Daha sonra bu konuyla ilgili bir makale yazmayı düşünüyorum.)

dünyadaki-ilk-para-paranın-icadı
Sektörün temel taşlarından Gürkan Platin ise her zaman olduğu gibi son derece keyifli ve bilgilendirici bir sunum yaptı. Gürkan Beyin bu konuda efsane olduğunu zaten biliyoruz 🙂

Sunuma para, para, para diye başlayarak ilk paranın hikayesini anlatması, taş tablete kazınmış ilk faturayı göstermesi ve bunu gören adamın şaşkın heykeli salonda kahkalara neden oldu.

Gürkan Bey KKB faaliyetlerinin haricinde sektörün geleceğine yönelik bazı önemli öngörülerde bulundu.
social-media-for-public-relations1-1
Conversocial‘dan Joe Rice isimli arkadaşımız Bütünleşik Sosyal Medya Yönetimi isimli bir sunum yaptı.

Sunumunda sosyla medyanın öneminden bahsetti. Markaların Twitter kanalına yeteri kadar odaklanmadığını ve bu alanda ciddi bir ihtiyaç ve açık olduğundan bahsetti.

Sosyal Medya sonunda bir kanal olarak benimsendi ama biraz daha ağırlık verilmeli dedi.

Nuance
Nuance firmasından Alexander Huggins ise Call Steering, Voice Biometrics ve Speech Recognition Teknolojilerinde Son Yenilikler isimli bir sunum yaptı.

Gürkan Platin‘in öngörüleri arasında yer alan voice biometrics teknolojilerini destekleyici slaytları vardı. En önemli notum: Son derece önemli olan bu konu biraz daha canlı anlatılabilirdi.

interactiveintelligence
Interactive Intelligence (ININ)’den David Paulding ise Geleceğin Çağrı Merkezi Çözümleri isimli bir sunum yaptı.

David, omnichannel ve CSAT’ın öneminden bahsetti. Ben açıkçası çok değerli arkadaşım Evren Aker burada olduğu için sunumu o yapar diye düşünmüştüm. Sunum yapmadı ama sunumdan sonra biraz sohbet etme fırsatımız oldu. Evren, çağrı merkezi teknolojilerine yönelik son derece değerli bilgiler paylaştı.

Artı Varlık, İsviçreli Sunrise firmalarının başarı hikayeleri ve Türker Bey’in etkileyici kapanış konuşmasıyla zirve bitti.

Yaklaşık 15 senedir sektörün içinde olan bir profesyonel olarak bu tip event’lerin daha çok yapılmasını istiyorum. CCR firmasına ise tekrar tekrar teşekkürler. 🙂

“CCR Çağrı Merkezi Teknoloji Zirvesi notlarım” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir