Kategoriler
Call Center

CCR 2. Çağrı Merkezi Teknoloji Zirvesi notlarım

Geçen sene birincisi düzenlenen zirve bu yıl çok daha renkli geçti. Öncelikle şunu söylemeliyim; Firmalar klasik ürün tanıtım sunumlarını getirmekten vazgeçmişler. Bu durum sektörel anlamda olgunlaşmanın en önemli göstergelerinden biri.

Türker Erkin, Oktay Kemal ve Utku Deriner‘e her zaman olduğu gibi tebriklerimi iletiyorum. Ayrıca tüm CCR takımı çok nazik ve misafirperverler. Teşekkürler.

Katılımcı sayısı gördüğüm kadarıyla oldukça yüksekti. En çok dikkatimi çeken sunumlardan kısaca bahsedeceğim.

Zirve Gürkan Platin ile başladı. Gürkan Bey’in geçen seneki sunumundan aklımda kalan en önemli şey ilk para örneğiydi. Bu sene ise ekmek leğeni ve kartlarını sakladığı kase olacak. 🙂 Şaka bir yana satışın temellerini anlatan mükemmel faydalı bir sunumdu.

Bir sonraki sunum Vodafone online servisler Genel Müdürü Hakan Çelik‘ten geldi. Sunumdaki Brand Communication slide’ı dikkatimi çekti. Üzerinde derinleşmek adına notlarım arasına aldım. Geçen sene Vodafone’dan Alper Bey Omnichannel ve Internet Of Thinks çevresinde dolaşan bir sunum yapmıştı. Hatta SenseServe isimli bir stratejileri olduğunu açıklamıştı. Bu sene Hakan Bey’in “tam olarak anlayamadığımız Internet Of Thinks” ifadesi kafamı karıştırdı. SenseServe ne oldu merak ettim?

Sevgili Mesut Çüre‘nin mutluluk konu ve odaklı sunumu ise son derece neşeliydi. Mesut Bey hayatımızla ilgili çok önemli istatistikler verdi. Sunumun isminde teknoloji geçtiği halde içeriğinde pek teknoloji geçmese bile hepimizin enerjisi tavan yaptı diyebilirim. Mutlu olduk. Mesut Bey günün Rock Star’ı gibiydi 🙂

VoiceWeb, Nuance gibi firmaların bu sunumlarda Meksika, Almanya gibi ülkelerdeki başarı hikayelerini anlatmaktan vazgeçmeleri gerekiyor. Burası Türkiye. Bizim dil yapımız çok çok daha farklı. TR’de ne yapılıyor (artık ezberlediğimiz call steering ve Turkcell örnekleri hariç) bundan sonra ne yapılacak biraz bunları anlatmaları lazım.

CCRın görüntülü konuşma demosu çok başarılıydı. Bence biraz daha fazla anlatmaları gerekiyordu ama gene mütevazi davrandılar. Tebrikler.

Benden bu kadar. Seneye yapılacak summit’ heyecan içinde bekliyorum. 🙂

Sevgilerimle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir