Kategoriler
Call Center

Çağrı Merkezi Çalışanları İçin: mypeX

Callpex, çalışan memnuniyetini artıran yenilikçi mypeX çözümünü hayata geçirdi

Etkileşimin en üst düzeyde olduğu çağrımerkezi sektöründe, çalışanların motivasyonunu artırmayı ve iş stresiniazaltmayı ilke edinen Callpex, teknolojiye ve insan kaynağına ciddi yatırımlaryapmaya devam ediyor. Callpex, mypeX uygulamasıyla çalışan memnuniyetini % 85’eçıkarttı.

Callpex_Yahya-Ekinci

Çağrı merkezi sektöründe müşterilerine katma değer ve operasyonel avantajlar sağlayan Callpex, mypeX sosyal intranet platformunu hayata geçirdi. Callpex, bu uygulama ile çalışanlarının mutluluk endeksini online ölçümleyerek anında aksiyon alabiliyor. Callpex Proje Ofisi Müdürü Yahya Ekinci önderliğinde yazılımcı ve danışmanlarla birlikte geliştirilen platform, Callpex yöneticilerinin ekiplerine verdiği değerin bir yansıması olup, çalışanların kendilerini daha değerli hissetmesi, etkin motivasyon yönetimi ve sektörün en büyük sorunu olan işten ayrılmaların önüne geçilmesi gibi avantajları ile dikkat çekiyor.

Sistem nasıl çalışıyor, olası sorunlar nasıl belirleniyor?

Sistem hiyerarşik anlamda; Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Direktör, Müdür, Operasyon Sorumlusu, Takım Lideri, Müşteri Temsilcisi şeklinde yukarıdan aşağıya doğru çalışıyor. Çalışanlar, günde en az bir kez duygu halini en iyi ifade eden seçimlerini yapıyorlar. Platformda toplam 10 farklı “duygu durumu” mevcut. Bu “duygu durum”ları üç farklı başlık altında toplanıyor: Yeşil (Mutlu), sarı (Normal) ve kırmızı (Mutsuz). mypeX, tüm bu duygu seçimlerinin özet raporunu her sabah otomatik şekilde “Duygu Monitörü” konulu bir elektronik posta ile tüm Callpex yönetimine raporluyor. Bu raporda “Kırmızı Bayrak” grubunu seçen çalışanların ayrıntılı dökümü yer alıyor. Örneğin, “Mutsuzum, çünkü…” açıklaması yer alıyor. Böylelikle olası sorunlara anında müdahale imkânı doğuyor. MypeX, gün içerisinde farklı zamanlarda çalışarak “Duygu Seçimini Yapmamış” çalışanları da belirleyerek, ilgili çalışanlara seçim yapmaları gerektiğini de hatırlatıyor. Bu işlem, çalışana özel bir davet ile yapılıyor.

Kaynaklar

http://www.haberler.com

http://www.sondakika.com

http://www.airporthaber.com

http://www.halkbank.com.tr

http://www.itadvisor.com.tr

http://www.emlakkulisi.com

http://www.btgunlugu.com

http://www.guncelprojehaberleri.com

http://www.cioturk.com

http://www.ekinvest.com

http://www.piyasa.com

http://www.habergundem.com

http://www.dijitalgundem.net

http://www.emlakfırsatları.com

http://www.haberlersondakika.gen.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir