Kategoriler
Call Center

4. Çağrı Merkezi Zirvesi notlarım

Bu sene 4.’sü düzenlenen Çağrı Merkezi Zirvesinin teması Müşteri deneyiminde dijital dönüşümdü. Açık konuşmam gerekirse bir önceki zirveye göre daha iyiydi. Sonunda deneyimlerin aktarımı,standart ürün tanıtım sunumlarının önüne geçmiş durumda.

Bu sene ufak bir değişiklik yaparak tema tercihimi daha operasyonel sunumları dinlemek üzere değiştirdim. Fena da olmadı diyebilirim 🙂

İzlenimlerimi kısaca özetlemem gerekirse;

  • Zirve Çağrı Merkezleri Derneği başkanı Metin Tarakçı’nın sunumuyla başladı. Günün anlam ve önemini özetleyen çok başarılı bir sunumdu. Özellikle 7 ipucu paylaşımı nokta atışı oldu diyebilirim.

 

  • Bazı firmalar Omnichannel yaklaşımları ve deneyimlerinden bahsettiler ama aslında anlattıkları daha çok Multichannel hizmet modeliydi. Yani bir mobile app yaparak birkaç push mesaj basmak pek yeterli değil. Kavram tam oturmamış ama en azından sektörün farkındalık seviyesinin yükselmesi sevindirici.

 

  • Gözüme çarpan bir diğer nokta ise; basit Web Chat uygulamalarının abartılı bir şekilde anlatılması oldu. Malesef hiçbir tanıtımda chatbot‘lardan bahsedildiğini duymadım. Whatsapp connector‘ler konuşulmadı. Click-to-chat  yaklaşımlarından bahsedilmedi. Umarım bir sonraki sunumda bu yaklaşımların dahil edildiği çözümleri dinleyeceğiz.

 

  • Bir diğer nokta; Kişisel verilerin işlenmesine yönelik pazarlama fikirleri ve projeleri bolca anlatıldı. Fakat bu yönde çıkan yeni yasa hiç konuşulmadı. Sonraki zirvelerde umarım bu noktalara değinilecektir.

Şimdilik bu kadar. Sevgiler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir